ელ-ფოსტა:Alexsandre.Vanishvili@gmail.com
დაბადების თარიღი:
02.05.1997
განათლება:
2015-2019 - თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტი და საბუნებისმეტყველო ფაკულტეტის ბაკალავრიატი, ქიმიის სპეციალობით;
2019-2021 - თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტი და საბუნებისმეტყველო ფაკულტეტის მაგისტრატურა, ქიმიის სპეციალობით;
2021 - დან დღემდე - საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი, სადოქტორო პროგრამა საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებში, ქიმიის მიმართულებით
სამეც./აკად.ხარისხი:
დოქტორანტი
შრომითი საქმიანობა:
2019 წლიდან დღემდე - გრ. წულუკიძის სამთო ინსტიტუტი
შერჩეული პუბლიკაციები:
• Synthesis and preliminary findings of poly (Amide-co-Ester Amide)s. Georgian Scientists, Vol. 6, N3, 2024. pp. 206-214 (Co-author: S.Kvinikadze). https://doi.org/10.52340/gs.2024.06.03.19
• Synthesis of new degradable AB-type polyesters with 1,2,3-triazole rings in the backbone via “click” step-growth polymerization. Asian Journal of Chemistry, vol.35,3, 2023 (Co-auhors: Tengiz Kantaria, Temur Kantaria, S.Kvinikadze, D.Klinger, R.Katsarava).  https://doi.org/10.14233/ajchem.2023.27283
• Synthesis and Characterization of Amino Acid-Based, Eco-Friendly Materials. Proceedings of 23rd International Multidisciplinary Scientific GeoConference SGEM, 2023 (Co-authors: D.Tsverava, S.Kvinikadze, R.Katsarava, N.Chikhradze).  https://www.epslibrary.at/sgem_jresearch_publication_view.php?page=view&editid1=9254&
• Development and characteristics of Metal-Polymer Laminates. Nanotechnology Perceptions, vol.19, 3, 2023, pp. 47-52  (Co-authors: S.Kvinikadze, D.Tsverava, T.Iashvili, G.Baliashvili, G.Abashidze). https://nano-ntp.com/index.php/nano/article/view/ 326/236
• Eco-friendly polymer composites with high mechanical properties. LEPL - David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia, 2022 (Co-authors: L.Kirtadze, S.Kvinikadze).
• პოლიმერული მატრიცის მიღება ბიოდეგრადირებადი კომპოზიტების შექმნის მიზნით. "სამთო ჟურნალი" 1(44), თბილისი, 2021. გვ: 90-94 (თანაავტორები: ს.კვინიკაძე, ლ.კირთაძე, დ.წვერავა, ს.სტერიაკოვა, გ.აბაშიძე);
• პლასტბეტონის ამაღლებულ და მაღალ ტემპერატურებსა და აალებაზე (წვადობაზე) გამოცდის შედეგები. "სამთო ჟურნალი" 1(43), თბილისი, 2020. გვ: 53-58 (თანაავტორები: დ.წვერავა, ფ.ბეჟანოვი, ს.კვინიკაძე, ლ.კირთაძე, გ.აბაშიძე);
საერთაშორისო სამეცნიერო ფორუმებში (კონფერენციებში) მონაწილეობა:
• მე-7 საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია: „სამთო საქმისა და გეოლოგიის განვითარება ეკონომიკის აღორძინების წინაპირობაა”, თბილისი, 28-29 ოქტომბერს, 2021 წ. მოხს: "დარტყმამედეგი ორგანოპლასტიკის მისაღებად ჩატარებული ექსპერიმენტების წინასწარი შედეგები";
• მე-6 საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია: „სამთო საქმისა და გეოლოგიის განვითარება ეკონომიკის აღორძინების წინაპირობაა”, 24.09.2020, თბილისი. მოხსენება: "პლასტბეტონების ქცევა ამაღლებული და მაღალი ტემპერატურების და ღია ცეცხლის ზემოქმედების პირობებში";